Dt. Meral Gül Uzman

Dt. Meral Gül Uzman

Uzm. Dt. Meral Gül Uzman, 1963 yılında Tokat'ın Niksar ilçesinde doğmuştur. Diş hekimliği alanındaki eğitimine Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başlamış ve 1985 yılında mezun olmuştur. Akademik kariyerine Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Ana Bilim Dalı'nda devam ederek doktorasını tamamlamış ve 2002 yılında endodontist diş hekimi unvanını almıştır.

Uzmanlık alanındaki bilgi ve deneyimini kamuda 30 yıl boyunca çeşitli görevlerde kullanmış olan Uzm. Dt. Meral Gül Uzman, bu süreçte muayenehane, poliklinik ve özel hastanelerde de çalışmıştır. Sağlık Hukuku alanında uzmanlık düzeyinde eğitim alarak, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde Sağlık Hukuku yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır.

Mesleki birikimini paylaşmak amacıyla İzmir Diş Hekimleri Odası ve Endodonti Derneği üyesi olmuş olan Uzm. Dt. Meral Gül Uzman, 2023 yılı itibariyle Roselle Dent'te uzman diş hekimi olarak görev yapmaktadır. Bu süreçte, Roselle Dent bünyesinde hastalara özel uzmanlık alanında hizmet sunmaktadır.

İletişim