İmplant Tedavisi | Roselle Dent

İmplant Tedavisi

Çene kemiğine oturtulan, vidaya benzer şekle sahip, titanyum ve alaşımlarından yapılan diş implantı, günümüz tedavilerinde sıklıkla tercih edilir. İmplantların yapısında bulunan titanyum; sağlam, hafif ve korozyona karşı dirençli bir elementtir. Vücut dokusu ile uyumludur. İmplant ve üst yapısının tamamen bitmesi birkaç ayı bulur. Bu süre uzun gibi gelse de kaliteli malzemelerle yapılan tedaviler ömür boyu kalıcı olur.

Diş kayıplarının yerini doldurabilecek en iyi tedavidir. Çünkü, ısırma ve estetik fonksiyon kayıplarına kalıcı çözüm sunar. Bakımı; normal diş bakımı ile aynıdır. Tek diş kayıplarında, yan dişlerden destek alacak köprü yaptırmak yerine tek üye implant uygulanabilir. Bu sayede komşu dişlere zarar verebilecek bir durum olmaz.

Röntgen ve gerekli durumlarda tomografi ile ön hazırlık yapılır, implanta ve ölçülere karar verilir. Kemik yapısı yetersiz ise kemik grefti ile desteklenir. Hastanın çiğneme durumuna göre cerrahi operasyon planlanır. Ağrı eşiğinize göre sedasyon uygulanabilir. Operasyon sonrası bakım anlatılır ve iyileşme süreci başlar. Çene kemiğine kalıcı olarak kaynaması beklenir.

Hemen bize ulaşın

İmplant üst yapısına, operasyon bölgesi iyileştikten sonra geçilir. 3 boyutlu ağız içi tarayıcı ile dijital ölçü alınır. Provalar halinde ilerleyen seanslarla, üst yapı ağız içine kusursuz oturtulur, diş rengi seçilir ve… Mutlu gülüşler!

kanal-tedavisi-roselle-dent

Çok değişken fiyatlarla birçok implant markası piyasada mevcut. Tutuculuğu yüksek, laboratuvar testleri tamamlanmış implantlar arasından en uygununu seçmenize yardımcı olalım. Çene yapınıza ve diş sağlığınıza göre planlamanızı oluşturalım.

Neredeyiz?

Yalı Mahallesi, 6471. Sokak, No: 27 Kat: 1 Daire: 1-2 Karşıyaka/İzmir

Bize Ulaşın

+90 (232) 421 93 19
+90 (532) 468 73 43

Diş Sağlığı

Profesyonel kadromuz ile her zaman yanınızdayız